Szydełkiem i włóczką #7 – nowe projekty

Co wiedźmy robią, jak umierają na dojmujący niechcemisizm? Ano – szydełkują. I chwalą swoimi najnowszymi dziełami – skończonymi i rozgrzebanymi.

Skończone

2

Jack Skellington w wersji breloczkowej. Troszkę krzywy, ale to w końcu tylko czaszka, wiele można mu wybaczyć. Przyjaciółka prosiła, bardzo bardzo prosiła, więc zrobiłam. Jack już trafił w ręce swojej nowej właścicielki, z którą razem będą knuć jak przejąć święta.

3

Gdy kupowałam tę włóczkę miałam milion pomysłów na to, co z niej zrobię. A potem jakoś żaden nie wydawał mi się dostatecznie atrakcyjny. Wreszcie zdecydowałam się na pokrowiec na komórkę. Dziergałam go radośnie w czasie konferencji Oblicz fantastyki, a kończyłam przed wyjazdem na koncert Miyaviego. Jest trochę inny niż poprzednie prace, gdyż się pomyliłam i zrobiłam go zbyt wąskiego – dlatego dostał osobny boczek. Dla grubszego urządzenia niż czytnik takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Polecam.

Rozgrzebane

1

To będzie szal ze ślicznej, bambusowej włóczki. Ja musiałam kupić bambusową włóczkę, naprawdę. A potem się okazało, że się nie nadaje na amigurumi, więc poszłam za radą Szyszki i robię szal na wiosnę, chłodniejsze lato. Tak więc trochę go sobie jeszcze radośnie podziergam.

Wzór.

4

Jak na razie najbardziej masochistyczny projekt – to będzie koc z kwadratów. Z wyliczeń wyszło, że będę potrzebowała ich ze 150. Mam 6. Yuppi! Skąd w ogóle taki szalony plan? Mamy w domu wełnę od jakichś 20+ lat i żadna z dotychczas dziergających w nim kobiet nie miała na nią pomysłu. Gdyż, sami rozumiecie, wełna gryzie (jak cholera). Dlatego powstanie koc, koc zostanie podszyty czymś miękkim (warstwą izolującą), a wełna w końcu przestanie zalegać w zadziwiających skrytkach. Wiecie, potrzebne mi są te skrytki na inne motki. Proste, prawda?

Wzór.

Zdjęcia ukradłam ze swojego instagrama, ale nie będę na siebie krzyczeć za to. Chyba.

Do usłyszenia!

Reklamy

8 thoughts on “Szydełkiem i włóczką #7 – nowe projekty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s