(Szogun) musiał wrócić w „DRRR!! Yellow Flag Orchestra” #1

Nad Ikebukuro gromadzą się czarne, ciężkie chmury – wydarzenia z Rozpruwaczem pozostawiły dwie największe, krążące po dzielnicy grupy niespokojnymi. I Dollars, i Żółte Chusty ucierpiały w trakcie finałowego starcia z Saiką (i Shizuo), a tego nie można przecież tak po prostu zostawić. A przynajmniej – nie zamierza tego tematu porzucić Szogun Żółtych Chust, zmuszony do powrotu z emerytury i jednocześnie trzeci z naszej paczki licealnych przyjaciół, Masaomi Kida.

drr yfo 1 - 3

Drrr!! Yellow Flag Orchestra to trzecia seria mangowych adaptacji powieści Ryohgo NarityDurarara!!, która ukazała się nakładem Waneko (dla przypomnienia: light novels wydaje w Polsce Kotori). Tak jak poprzednie dwie (Drrr!! oraz Drrr!! Saika), została narysowana przez Akiyo Satorigi, mangakę, która pierwsze szlify w branży uzyskała pracując z Yaną Toboso(Kuroshitsuji). Ta seria liczy sobie trzy tomy i wcale nie jest ostatnią. Na razie jednak nie wiemy, czy Waneko podejmie się również wydania Durarara!! Re;Dollars Hen.

Kida do tej pory był bohaterem niezwykle pozytywnym – może nieco dziwacznym, biorąc pod uwagę jego długie, bełkotliwe miejscami monologi i ciągłe rozprawianie o podrywaniu dziewczyn – ale jednak trudno go było nie lubić. Wprowadził Mikado w życie Ikebukuro, tłumacząc, kogo lepiej unikać i kogo na pewno powinno się unikać. Zastanawiać nas mogło, skąd właściwie wiedział, że zadawanie się choćby z Izayą to najlepsza droga do katastrofy. W końcu się tego dowiemy, bowiem Yellow Flag Orchestra, a przynajmniej jego pierwszy tom, przybliży nam tokijską przeszłość Kidy. Nie oznacza to jednak, że pozostali bohaterowie zostaną odsunięci na dalszy plan – w Ikebukuro rozpoczyna się rozgrywka, w którą wszyscy zostali wplątani przez pewnego znanego nam już na tym etapie socjopatę. Pytanie tylko, jak potoczą się ich losy, skoro Izaya tak poustawiał pionki, aby wszyscy zwrócili się przeciw sobie?

drr yfo 1 - 1

W opowieściach Narity najbardziej niesamowite czy zaskakujące wcale nie są elementy nadprzyrodzone, takie jak obecność (i spora sprawczość) przeklętego ostrza, Saiki, czy czarnego jeźdźca, dullahanki Celty Sturluson. Och, nie. To życie, które bohaterowie prowadzą w z pozoru zwykłej, miejskiej dzielnicy, jest w tej historii najbardziej zaskakujące. W pewnym momencie trudno nawet stwierdzić, czy przedstawione wydarzenia są wynikiem zwykłych przypadków, czy może wszystkie zostały zaaranżowane przez Izayę. Wracam w tekście do tego brokera informacji któryś raz, między innymi dlatego, że pierwszy tom Yellow Flag Orchestra wyraźnie sugeruje, iż nie jest on już jedynie subtelnym manipulatorem. Orihara ma plan i, jak wskazuje dominująca w tomie czerń, niekoniecznie doprowadzi on do czegokolwiek dobrego.

drr yfo 1 - 2

Z dość poważnym przekazem historii tego tomu kontrastuje kreska Satorigi – mangaka zdecydowanie rysuje lepiej niż widzieliśmy to w otwierającej części pierwszej serii Drrr!! – mimo że jej bohaterowie jednak mają bardziej zaokrąglone rysy niż pierwowzory Suzuhito Yasudy. Płynność opowiadania również znacząco się poprawiła, pomiędzy kolejnymi rozdziałami czy wydarzeniami przechodzimy bez zgrzytów. Przede wszystkim jednak nie gubimy się w niej.

Drrr!! Yellow Flag Orchestra wyraźnie skręca w kierunku konfliktu. Historia Żółtych Chust jest wstępem do wojny, o której nasi bohaterowie nie mają zanadto pojęcia. A być może będą zmuszeni stanąć przeciw sobie. Krótko mówiąc, dzieje się – i szkoda nie być częścią tej zwariowanej opowieści.

Metryczka

  • liczba tomów: 3
  • wydawca polski: Waneko
  • rok wydania polskiego: 2016 (październik)
  • wydawca oryginalny: Square Enix (serializowane w GFantasy)
  • rok wydania oryginalnego: 2013
  • demografia: shounen

Tekst pierwotnie ukazał się na Gildia.pl // Korekta: Dagmara Trembicka-Brzozowska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s